Sandvik Dino DC400Ri:: Verdenslansering på Haugesund-messa

Sandvik Mining and Constructions Dino DC400Ri hadde verdenspremiere under de første timene av Anleggsmessa i Haugesund.
Maskinen var så fersk at den vil bli fraktet tilbake til fabrikken i Finland for endelig CE-godkjenning og merking etter denne helga i Haugesund.
Etterlengtet- Dette er en etterlengtet rigg, særlig for det norske entreprenørmarkedet, forklarer Svein Ove Espeland, selger i Hordaland og Rogaland.
Allround-maskinDen skal egne seg godt som allround maskin på 11 tonn og har en bordiameter fra 51 til 76 millimeter.
Motoren er en Volvo Penta D5 på 106 kilowatt og borhammeren yter 14 kilowatt.
Fem forhåndssolgtFem Dino-maskiner er forhåndssolgt i Norge, men dette er den første som blir vist i verden.
- Den ble fraktet fra fabrikken i Finland og hit i natt, bare med et fire timers stopp i Stockholm i går, forklarer Svein Ove.
Maskinen er ny fra a til å og den er selvsagt fjernstyrt.
Norge er pilotmarkedSandvik Mining Construction har valgt Norge til pilotmarkedet for lanseringen og den første kunden som får en maskin er Vestfold Fjellsprenging.
De første maskinene vil bli levert i månedsskiftet juni-juli, i følge Sandvik Mining Construction.
Ny Ranger DX800 vist samtidigSandviks nye Ranger 800 ble vist samtidig og med det er Ranger-navnet tilbake.
Ranger DX800 erstatter DX780 og får full radiostyring.
Vil ta en del av markedetJan Ove Stene, salgssjef, mining and construction har god tro på at de skal klare å ta en god del av markedet med disse to maskinene.
Begge maskinene skal levere forbedret drivstofføkonomi.
Sandvik fronter også sitt nye borstår, MF+, som skal sørge for 30 prosent lenger levetid.
Servicen blir fortsatt håndtert gjennom deres landsdekkende samarbeid med VMS (Volvo Maskin Service).