MEFA 2014 Trondheim:: Store forventninger til denne

- Denne har vi store forventninger til, forklarer Morten Hvattum, produktsjef for kompakte maskiner hos Volvo Maskin.
Rendyrket 5-tonnerHan viser oss den nye rendyrkede femtonneren som har en driftsvekt på 5100 tonn.
Produktsjefen innrømmer at han har savnet dette produktet og har stor tro på den kompakte allround-maskinen.
35 prosentFemtonns maskiner utgjør 35 prosent av kompaktsalget til Volvo.
Første med start/stopp-funksjonMaskinen som deler understellet med ECR55C, har fått start/stopp-funksjon.
Dette er tidsinstilt og brukeren kan deaktivere og aktivere det som han ønsker.
Hvattum håper på at brukerne likevel bruker denne egenskapen, særlig på sommeren.
Systemet er en forlengelse av auto-idle.
Standard oppsett:Den kommer standard med AC, flyt på skjæret og Volvo tar de inn med kort stikke på grunn av at 8 av 10 enheter utstyres med rotortilt.
Maskinen er utviklet av det samme folket som utviklet 25D.
Fire solgt før de er kommetDe fire første maskinene er allerede solgt usett, maskinen som Hvattum fikk med seg på MEFA 2014 er egentlig en førproduksjonsmodell.
De første maskinene blir levert i juli og august.
40 prosent nytt kompaktutvalgDette er den fjernde D-modellen på et år og nå er 40 prosent av Volvos kompaktsegment fornyet.